27.06.2020: Administratívne hodiny počas letných prázdnin
Škola bude počas celých letných prázdnin otvorená na vybavovanie administratívnej agendy každý pracovný deň v čase od 8,00 do 12,00 hod.

24.06.2020: Rozlúčková slávnosť
Rozlúčková slávnosť deviatakov 26.6. 2020 o 9:30 hod v areáli školy. Pri vstupe do areálu školy prosíme dodržiavať hygienicko- epidemiologické opatrenia - prekryté ústa a nos rúškom. Vstup len rodinní príslušníci. Ďakujeme

24.06.2020: Oznam školskej jedálne
Na deň 29.6. (pondelok) je možné žiaka odhlásiť z obeda najneskôr do štvrtka (do 14,00 hod.). Posledný deň 30.6.2020 (utorok) obed nebude (nevarí sa).

Najnovšie články
Nájdete nás

Prihlasovanie
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.

Podporili nás

Kalendár príspevkov
<<    August    >>
PoUtStŠtPiSoNe

Zverejňovanie faktúr

Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1514 hl.)

Maximálne jeden a pol litra (1608 hl.)

Približne dva litre (1251 hl.)

Viac ako dva litre (1335 hl.)

Celkom hlasovalo: 5708

Náhodný obrázok z galérie
Karneval 2013 - 5
Naše masky sú skvelé
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz

Uskutočnilo sa mimoriadne ZOOM zasadnutie žiackeho parlamentu

Dňa 30.4.2020 sa na podnet predsedu a členov žiackeho parlamentu uskutočnilo mimoriadne ZOOM zasadnutie žiackeho parlamentu, ktoré svojou účasťou poctila aj naša školská psychologička Mgr. Lucia Pethő. Cieľom stretnutia bolo vymyslieť aktivity pre žiakov počas tejto mimoriadnej situácie, keď sú väčšinou doma.

Členovia parlamentu sa rozhodli vyvíjať iniciatívu aj v tomto náročnom období, aby spríjemnili voľný čas sebe aj svojim spolužiakom. Prvá aktivita, ktorú žiaci navrhli, bola organizácia súťaže v počítačových hrách. Po dlhšej diskusii žiaci rozhodli o organizovaní turnajov v hrách Fortnite, Overwatch a LOL, ktoré sú prístupné od 12 rokov, čo spĺňa väčšina žiakov druhého stupňa. V prípade, že by sa chceli turnaja zúčastniť mladší žiaci ročníkov 5. a 6., budeme vyžadovať písomný súhlas zákonných zástupcov. Turnaj sa uskutoční 1.6.2020, čiže na Medzinárodný deň detí. pričom čas a ostatné detaily budú ešte spresnené. Do najbližšieho zasadnutia, ktoré sa uskutoční 14.5., majú predsedovia tried za úlohu zistiť počet žiakov zo svojich tried, ktorí by mali záujem zúčastniť sa turnaja a vybrať si jednu z ponúkaných hier. Víťazi jednotlivých hier môžu získať zaujímavé ceny.

Ďalším bodom rokovania bola organizácia druhého ročníka vedomostnej súťaže „Mozog Bethlenky“ . V hre bolo viacero alternatív organizácie tejto súťaže, avšak prihliadnuc na všetky okolnosti sme nakoniec usúdili, že organizovať túto súťaž dištančne by bolo veľmi náročné, keďže ide o súťaž trojčlenných družstiev. Na záver sme teda skonštatovali, že tento rok sa súťaž uskutoční iba pod podmienkou, že sa ešte vrátime do školy. V tom prípade by sa konala niekedy ku koncu školského roka.

Školská psychologička navrhla veľmi zaujímavú aktivitu, do ktorej by boli zapojení žiaci druhého stupňa. Do našej facebookovej skupiny im poslala dokument, v ktorom sú popísané jednoduché fyzikálne a chemické pokusy, ktoré by mohli žiaci realizovať v domácom prostredí. Následne by svoj pokus zdokumentovali a okomentovali na krátkom videu, ktoré by vytvorili. Video by sa následne pridalo na facebookovú stránku Bethlenky a išlo by o učenie mladších žiakov staršími, čo je veľmi zaujímavá myšlienka.

Predseda parlamentu tiež navrhoval možnosť, že predsedovia tried by išli príkladom a vytvorili by nejakú výzvu, napríklad žiak urobí 20 drepov, nahrá to a zverejní sa to na Bethlenke. Žiaci, ktorí budú mať záujem ho prekonať, pridajú video, v ktorom urobia viac drepov. Víťaz jednotlivých výziev získa Neskúšajka na budúci školský rok. Veríme tomu, že aj takýmto spôsobom podnietime  žiakov školy k väčšej aktivite, keďže väčšinu času trávia mnohí doma pred počítačom.

Na záver Jakub apeloval na predsedov tried, aby na triednických hodinách zdôraznili spolužiakom potrebu učenia sa, robenia si domácich úloh v tejto mimoriadnej situácii, aby mali na konci školského roka dobré známky, pretože tento školský rok bol dôkazom toho, že na známkach záleží z hľadiska budúcnosti a možnosti dostať sa na vybratú strednú školu. Nakoniec sa Jakub všetkým poďakoval za účasť a poprial pevné zdravie pre všetkých žiakov, vedenie školy, pedagogických aj nepedagogických zamestnancov, aby sme všetci toto obdobie úspešne preklenuli a aby sme sa snažili myslieť pozitívne.

Mgr. R.Kuttner

035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy