Novinky
11.02.2018: Kráska a zviera
Vo štvrtok 15.2.2018 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnia divadelného predstavenia v Nitre.

11.02.2018: Generálna skúška T9
V stredu 14.2.2018 sa uskutoční generálna skúška T9 počas 1. - 3. vyučovacej hodiny. Po ukončení testovania vyučovanie pokračuje v riadnom režime.
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    Február    >>
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
 
Zverejňovanie faktúr

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (631 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (625 hl.)
 
Približne dva litre (551 hl.)
 
Viac ako dva litre (534 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 2341
 
Náhodný obrázok z galérie
Ples Bethlenky 2017 - 15
Zábava na reprezentačnom plese
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz

Príhovor riaditeľky školy

Autor: Mgr. Iveta Rajčániová | Aktualizované 05. 03. 2016 |

Vážení rodičia a priatelia školy, milí žiaci!

V prvom rade sa chcem poďakovať zástupcom v Rade školy, že ma vo výberovom konaní na funkciu riaditeľa školy svojimi hlasmi podporili a prejavili mi dôveru. Túto dôveru nesklamem, to vám sľubujem. S mnohými rodičmi som už v našej škole spolupracovala ako triedna učiteľka a na všetkých mám tie najkrajšie spomienky. Prihováram sa vám preto s veľkou pokorou a úctou.

 

Júnové interview

Autor: Milan Lampert | Aktualizované 14. 06. 2011 |

•    Dobrý deň, pán riaditeľ.  Uplynulo vyše mesiaca, čo sme s vami hodnotili a analyzovali výsledky, ktoré dosiahla vaša škola. Čitatelia by určite radi poznali vaše názory na niektoré legislatívne zmeny v školstve. Pozdáva sa vám povinné vyučovanie anglického jazyka od 3. ročníka?

V našej škole s tým problém nemáme, veď anglický jazyk vyučujeme od 1. ročníka a s vyučovaním angličtiny máme najbohatšie skúsenosti v celom okrese, keďže s jej vyučovaním sme začali ešte za bývalého režimu.

 

Aprílové interview

Autor: PaedDr. Juraj Kuttner | Aktualizované 02. 05. 2011 |

*  Vážený pán riaditeľ, uplynul zase mesiac a my sme tu, aby ste sa podelili s čitateľmi vašej webovej stránky  o dojmy, skúsenosti, pozitíva i negatíva, proste, ktoré aktivity z apríla by ste  chceli akcentovať?

     Chcel by som sa ešte vrátiť k celoslovenskému Testovaniu 9 - 2011. V apríli boli zverejnené výsledky a ja chcem našim rodičom oznámiť, že tak v slovenskom jazyku, ako aj v matematike dosiahla naša škola lepšie výsledky, ako bol celoslovenský priemer, a medzi školami v Nitrianskom kraji sme patrili k najlepším.

 

Interview riaditeľa školy

Autor: PaedDr. Juraj Kuttner | Aktualizované 06. 04. 2011 |

* Vážený pán riaditeľ, sľúbili ste, že raz za mesiac vám budeme môcť položiť otázky, ktoré zaujímajú rodičovskú, ale aj odbornú verejnosť. My sa nazdávame, že takou top témou marca bolo celoplošné testovanie žiakov deviateho ročníka TESTOVANIE - 9/2011. Aký je váš názor na tento spôsob testovania vedomostí žiakov ?

Prajem všetkým čitateľom našej stránky pekný deň. Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. V prvom rade je tu nespochybniteľné právo štátu zisťovať efektívnosť vzdelávacieho systému, úroveň vedomostí a zručností žiakov, ich čitateľskú a matematickú gramotnosť, schopnosť kriticky a tvorivo myslieť. Na druhej strane
je však viac spochybniteľných faktorov, ktoré Testovanie - 9 sprevádzajú.

 

Interview s riaditeľom školy PaedDr. Jurajom Kuttnerom

Autor: Roman Kuttner | Aktualizované 17. 02. 2011 |

*Pán riaditeľ, ako by ste charakterizovali čo možno najstručnejšie ZŠ na Ul. G Bethlena?

Škola, ktorej každá piaď vyžaruje láskavé slovo, múdrosť a dobro.

*Na čo ste mimoriadne hrdý a pyšný?

Je tu viac oblastí, na ktoré môže byť celá škola hrdá. Osobne si však najviac cením a vážim  popularitu školy, ten fakt, že už ôsmykrát za sebou má naša škola najväčšiu dôveru  rodičov, a teda už ôsmykrát sme zapísali do prvých tried najviac žiakov spomedzi všetkých novozámockých škôl.

 

Príhovor riaditeľa školy

Milí priatelia!

 

PaedDr. Juraj Kuttner, riaditeľ školy
Ak vojdete do obchodu, v ktorom predávajú chlieb a pečivo, ovanie Vás neodolateľná vôňa pekárenských výrobkov.

V predajni mäsa zasa slastná vôňa údenín pošteklí Vaše čuchové bunky. Ak chcete zavoňať krásnu pedagogickú arómu, príďte do Základnej školy na Ul. G.Bethlena v Nových Zámkoch. Zovšadiaľ dýcha a pulzuje aktívny pedagogický ruch.

Škola otvorila svoje brány 1. septembra 1989 a jej prvou riaditeľkou bola PaedDr. Zdenka Farkašová. Práve pod jej vedením škola začala s experimentálnym overovaním a neskôr so zavedením slovného hodnotenia žiakov na prvom stupni ZŠ.

Základná škola na Ul.G.Bethlena v Nových Zámkoch je škola s vynikajúcou reputáciou. Dobrá povesť školy vyplýva predovšetkým z toho, že škola si ctí rodičov, že škola sa orientuje na dieťa, že škole sú vlastné progresívne pedagogické trendy, že všetci pedagogickí zamestnanci pracujú na sebe, vzdelávajú sa, aby svojou odbornou podkutosťou vedeli reagovať na výzvy doby.

Sme pyšní na to, že sme školou s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Učíme z moderných učebníc vďaka pochopeniu rodičov našej školy.
Sme pyšní na to, že žiaci sa učia anglický jazyk od prvého ročníka.
Sme pyšní na to, že všetci učitelia anglického jazyka sú kvalifikovaní a aprobovaní na vyučovanie v ročníkoch 5-12.
Sme ďalej pyšní na to, že sme školou s rozšírenou športovou prípravou. Žiaci sa podľa záujmu zaraďujú na plávanie, futbal, hádzanú, volejbal, basketbal, bedminton, tenis, stolný tenis, karate, šachy atď.
Sme pyšní na to, že všetci žiaci našej školy odchádzajú po deviatom ročníku tak, že sú výnimočne počítačovo gramotní, čo oceňujú všetky stredné školy, v ktorých naši žiaci pokračujú v štúdiách.

Sme pyšní na to, že máme k dispozícii spolu 250 počítačov pre žiakov v 31 učebniach a 20 počítačov v 14 kabinetoch a kanceláriách. Máme 3 moderné špeciálne učebne výpočtovej techniky s modernými kvalitnými počítačmi, v ktorých realizujeme projekt INFOVEK. Zriadili sme dovedna 11 kombinovaných klasicko-počítačových učební, kde sa počítače nachádzajú v bežných triedach. Nainštalovali sme 30 interaktívnych tabúľ. Riaditeľka Krajského inšpekčného centra v Nitre PaedDr. Zdenka Farkašová, vidiac tieto učebne, konštatovala, že tieto triedy sú už triedami tretej generácie. Ani chvíľu preto neváhajte, milí rodičia, a príďte sa do školy každopádne pozrieť. Kto totiž niečo vidí, nemôže byť sklamaný.

Mimoriadnu pozornosť venuje naša škola aj deťom s vývinovými poruchami učenia a správania. Na pomoc týmto žiakom sme zriadili triedu s 10 počítačmi a novými softwérovými programami, ktoré nepochybne uľahčia proces učenia žiakov.  Už naši najmenší majú k dispozícii počítače a nebudú musieť chodiť za nimi.

Sme pyšní na to, že naši najmenší majú v školskom klube ďalšie počítače, pomocou ktorých sa učia počítačovú abecedu a hrajú počítačové hry.
Sme ďalej pyšní na to, že už naši prváci v závere školského roka chodia do bazéna v rámci predprípravy na základný plavecký výcvik.
Sme ďalej pyšní na to, že monitorovanie vedomostí žiakov deviateho ročníka ukázalo, že mnohí naši žiaci sú špičkoví.
Sme ďalej pyšní na to, že naši najmenší žiaci majú také programy v školskom klube, o ktorých často rozprávajú celé rodiny. Sme ďalej pyšní na to, že sme školou podporujúcou zdravie. Hrdosťou nás napĺňa fakt, že vďaka schopnostiam nášho pedagogického tímu je škola úspešná v súťaži projektov. Dbáme všetci o to, aby formalizmus a deklarácie boli nahradené zmysluplnými činnosťami a prospešnými skutkami.

PaedDr. Juraj Kuttner, riaditeľ školy
 

Autor: administrátor | Aktualizované 07. 12. 2010 | Vytlačiť
 

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti