Novinky
24.06.2019: Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka
Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka sa uskutoční dňa 26.6.2019 o 11 00 hod v Kine Mier. Vstup do kinosály je najskôr o 10 20 hod. Z kapacitných dôvodov /miesta na sedenie/ uprednostníme rodinných príslušníkov. Ďakujeme za porozumenie.

24.06.2019: Školská jedáleň
Oznamujeme, že na deň 27.6. (štvrtok) môžete Vaše dieťa odhlásiť z obeda najneskôr do stredy (do 9,00 hod.). V posledný deň 28.6.2019 (piatok) sa obed nevarí.

15.05.2019: Mimoriadna schôdza RZ
Dňa 29.5. 2019 o 16:30 v MMU na 3. poschodí sa uskutoční mimoriadna schôdza rodičov, detí a pedagógov, ktorí sa zúčastnia jazykovo-rekondičného pobytu v Taliansku (7.6-16.6).
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    Jún    >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Zverejňovanie faktúr

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1040 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (931 hl.)
 
Približne dva litre (856 hl.)
 
Viac ako dva litre (907 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 3734
 
Náhodný obrázok z galérie
Otvorená hodina v I.A triede 2015 - 17
Domáce zvieratká v prvom ročníku
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz
| 0-15 | 15-30 |

Naše talenty

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 26. 04. 2019 |

Utorkové popoludnie patrilo na našej Bethlenke talentovaným deťom zo školského klubu detí a predviedli sa v I. ročníku súťaže ŠKD Úsmev má talent 2019. Do súťaže sa zapojili všetky oddelenia ŠKD a spolu sme videli až 21 súťažných vystúpení. Predviedli sa skvelé tance, hra na hudobné nástroje, recitácia, balet a dokonca aj kúzelnícke čísla. Do odbornej poroty zasadli: vedúca ŠKD Ildikó Antalíková, pani zástupkyňa školy pre ročníky 1-4. Mgr. Tünde Valachová a pani vychovávateľka Marika Beranová. Mali veľmi ťažkú úlohu, vybrať spomedzi mnohých talentov tri najlepšie.

 

Odpoludnie zdravej kuchyne

V stredu 27.3. strávili deti z ŠKD popoludnie v jedálni. Dôvodom bola celoklubová akcia ,,Odpoludnie zdravej kuchyne“.

Zdravá výživa je dôležitou súčasťou zdravej životosprávy detí dnešnej doby, preto sme vybrali námety na jednoduchú prípravu zdravých jedál. Deti v skupinách pripravovali raňajkové müsli, avokádovú nátierku, ovocné jednohubky a zeleninový šalát s jogurtovo-bylinkovým dresingom.

Počas prípravy jedál sa ostatné deti mohli zapojiť do kvízu o zdravej výžive a za správnu odpoveď boli odmenení šťavnatým jabĺčkom.

Na záver prišla ochutnávka jedál, na ktorú sa všetci tešili. Recepty sa podarili a presvedčili sme sa o tom, že zdravé jedlá bez cukru a škodlivín môžu byť chutné.

Autorka: Mária Beranová

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 03. 04. 2019 | Vytlačiť
 

Výstava Veľká noc 2019

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 03. 2019 | Vytlačiť
 

ŠKD Úsmev - krúžky

Zoznam ponúkaných krúžkov v ŠKD

V školskom roku 2018/2019 sme pre deti ŠKD pripravili 9 krúžkov:

ŠKD Úsmev - krúžky 

Pokojná            -     Tanečno-pohybové hry
Beranová          -     Malí umelci
Obrancová        -     Spievankovo, hudobno- pohybové hry
Mgr. Andová      -     Kamarát počítač pre r. 3-4
Bc.Gabinová     -    Tvorivý a výtvarný ateliér
Antalíková          -    Bedminton
Lörincz               -    Futbal r. 1-2
Mgr. Švecová     -    Loptové a pohybové hry
Kollárová           -    Kreatívko

 
Námety na činnosť vychádzajú najmä z podnetov detí a vyplývajú z ich záľub a koníčkov.
 

ŠPORTOVÉ  krúžky pomáhajú  dotvárať stav psychickej, fyzickej a sociálnej pohody. Deti sú vedené k vytrvalosti, dôslednosti, presnosti a úsiliu prekonávať prekážky spojené s fyzickou námahou. U detí, ktoré krúžky navštevujú, sa rozvíja kultivovaný pohybový prejav.

Veľmi široký záujem je o TANEČNO - POHYBOVÝ krúžky, kde je hlavnou podstatou rytmus v súlade s pohybom a zvládnutie tanečných choreografií. Kladom je pekná spolupráca s väčšími deťmi, ktoré sú často súčasťou ich vystúpení. Deti sú vedené k zvládnutiu nových tanečných prvkov vždy s inovovaným obsahom. Často vystupujú nielen v škole, ale i na akciách mesta.

Zmysel pre tvorivú fantáziu rozvíjajú krúžky MALÍ UMELCI A TVORIVÝ ATELIÉR. Výchovná činnosť detí je vedená k presnosti a detailom. Výsledky pekných prác zdobia prízemie chodby školy.

Autor: Ildikó Antalíková | Aktualizované 07. 02. 2019 | Vytlačiť
 

Návšteva galérie

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 06. 02. 2019 |

Poobedňajšia činnosť žiakov v školskom klube je zameraná na aktívny oddych, relax ale i zábavu. Po celodennom sústredení sa na vyučovacích hodinách nechýbajú športové aktivity i zábavné spoločenské hry. Návšteva knižnice či galérie umenia obohacujú našich družinárov o estetické a kreatívne zážitky. 22.1. si žiaci 3.B triedy užili zaujímavé chvíle v Galérii umenia. Po prehliadke stálej expozície sa venovali tvorivým aktivitám, ktoré pre nich pripravili pracovníčky galérie. Našim šikovným tretiakom sa podarilo vytvoriť zaujímavé dielo – zhotovili maketu galérie.

 

Jesenný zber papiera 2018

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 01. 11. 2018 |

Na našej škole prebehol v dňoch od 15.10. do 26.10.2018 jesenný zber papiera. Žiaci a rodičia počas týchto dní prinášali papier a napĺňali kontajnery touto vzácnou surovinou. Spoločne dokázali, že im záleží na našom životnom prostredí, a že recyklácia a triedenie odpadu im nie sú ľahostajné.

 

ŠKD - Vyhodnotenie tekvičiek 2018

Od pondelka 22.10.2018 počas celého týždňa až do piatka 26.10.2018 prebiehala na našej škole súťaž o najkrajšie vyrezanú alebo dekorovanú tekvicu. Všetky krásne tekvice boli počas celého týždňa vystavené v átriu školy. Vyhodnotenie súťaže prebehlo v piatok cez veľkú prestávku. Vyhodnocovanie bolo náročné, pretože máme šikovných žiakov, a všetky tekvice boli krásne. A preto bola každá jedna tekvica odmenená diplomom a sladkou dobrotou. O tom, že máme šikovných žiakov a fantázii sa medze nekladú sa môžete presvedčiť vo fotogalérii

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 26. 10. 2018 | Vytlačiť
 

ŠKD vyhlasuje súťaž!!!

Prosíme rodičov, ktorí majú možnosť priniesť nevyrezané tekvice, aby ich priniesli a odovzdali pánovi informátorovi pri vchode školy!!! Ďakujeme.

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 17. 10. 2018 | Vytlačiť
 

Indiánskym chodníčkom v ŠKD

V stredu 10. októbra sme krásne letné počasie využili na tradičný športovo-branný pochod „Indiánskym chodníčkom“.

Popoludní sa všetci „Indiáni“ zhromaždili pred školou vo vlastnoručne vyrobených čelenkách a vyrazili na túru po hrádzi na Čerešňovej ulici. Tam ich čakali rôzne atrakcie a športové súťaže zamerané na rýchlosť, obratnosť, zručnosť, ale aj na relaxáciu v prírode.

Po príchode boli Indiáni unavení, ale zato plní nových zážitkov a radosti zo zdolaných prekážok.   

Autor článku: Mária Beranová

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 12. 10. 2018 | Vytlačiť
 

Výtvarná súťaž ŠKD

Krásny slnečný deň, no teploty nad 30 stupňov, preto sme sa rozhodli, že sa schladíme na našej Rozprávkovej chodbe, kde je v týchto horúčavách príjemne. Pripravili sme pre deti výtvarnú súťaž, a keďže o týždeň sú prázdniny a naše myšlienky patria viac zábave a výletom ako učeniu, rozhodli sme sa pre tému ,,Hurá, na prázdniny.“ Deti s radosťou kreslili svoje plány a sny na dvojmesačné ničnerobenie. Krásy veľhôr, kúpaliská, slovenské hrady, morské pláže – to všetko sme mohli vidieť na výtvoroch detí. Výtvarná súťaž bola vyhodnotená diplomami a sladkosťami a posledný týždeň v škole nám budú letné umelecké diela zdobiť našu chodbu.

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 24. 06. 2018 | Vytlačiť
 

Žonglér v ŠKD

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 23. 04. 2018 |

V dňoch 18. a 19. apríla zavítal do nášho školského klubu Úsmev žonglér. Keďže nás je veľa, rozdelili sme sa do skupín a v popoludňajších hodinách sme sa na predstaveniach všetci vystriedali.

Nadšenie detí nemalo konca- kraja. Bez mihnutia oka sledovali nevšedné kúsky žongléra a potleskom ocenili jeho výnimočnú zručnosť.

Na záver umožnil všetkým deťom, aby si vyskúšali žonglovanie s kužeľmi, loptičkami, šatkami, pohármi.....

Opäť sme bohatší o nevšedné zážitky a tešíme sa na ďalšie stretnutie so žonglérom a jeho novými kúskami.

 

Tvorivé dielne 2018

Blíži sa Veľká noc a naše domácnosti sa už starostlivo pripravujú na prežitie týchto krásnych jarných sviatkov. Tento rok dňa 21.3. Miestny odbor Matice slovenskej v Nových Zámkoch usporiadal tvorivé dielne s tematikou Veľkej noci. Ukážky remesiel a možnosť vyrobiť si rôzne veľkonočné ozdoby mali žiaci základných a stredných škôl z Nových Zámkov. Z našej školy sa akcie zúčastnili žiaci 3. C triedy s p.  vychovávateľkou D. Gabinovou, ktorí si radi vyskúšali rôzne techniky zdobenia vajíčok a výrobu iných veľkonočných ozdôb. Taktiež sa pochválili svojimi vlastnoručne vyrobenými ozdobami, ktoré p. vychovávateľka so svojimi druhákmi a tretiakmi vyrábala. Na prezentácii mohli vidieť aj rôzne staré remeslá, ktoré sa už teraz málo rozvíjajú a potešiť sa tiež mohli kúpou nejakej veľkonočnej ozdoby.  Žiaci sa vrátili do školy spokojní a plní nápadov.

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 23. 03. 2018 | Vytlačiť
 

Betlehem na Bethlenke

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 19. 12. 2017 |

Neodmysliteľnou súčasťou adventného obdobia na Bethlenke je krásne vianočné podujatie Betlehem na Bethlenke. Tento rok sa náš tradičný vianočný program konal 13.12.2017 v priestoroch školskej jedálne. Naša nádherne vyzdobená škola doslova dýchala vianočným zázrakom... O tajomstve a sile Vianoc všetkých presvedčil aj program Betlehem na Bethlenke, ktorý rozjasal srdiečka malých i veľkých, rodičov, starých rodičov a všetkých prítomných hostí.

 

Indiánsky chodníček 2017

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 07. 10. 2017 |

Prvý októbrový týždeň sa v ŠKD niesol v znamení príprav na indiánske športové popoludnie. Nechýbala ani dôsledná príprava a výroba originálnych indiánskych čeleniek, nácvik indiánskych pokrikov či tancov.

Indiánske popoludnie sa začalo pestrofarebným sprievodom na Čerešňovú ulicu. Tam sa sústredili všetky aktivity. Pani vychovávateľky pripravili pre svojich žiakov atraktívne a zábavné športové zápolenia, ktoré preverili fyzickú zdatnosť Indiánov z Bethlenky.

 

Poplatok za ŠKD

Autor: Ildikó Antalíková | Aktualizované 20. 12. 2016 |

Rozhodnutie o platbách za pobyt dieťaťa v ŠKD

- podľa zákona č. 245/ 2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon )a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 114, Mestské zastupiteľstvo v Nových Zámkoch svojim VZN č.9/ 2016 určuje výšku príspevku v školskom klube detí na 12 €,
- v prípade, ak sa rodina zákonného zástupcu nachádza v hmotnej núdzi, môže byť poplatok za ŠKD odpustený alebo znížený po písomnej žiadosti riaditeľke  školy,
- mesačný poplatok je potrebné uhradiť vždy do 15. dňa príslušného kalendárneho mesiaca v hotovosti na príjmový pokladničný doklad.
 

 
| 0-15 | 15-30 |

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti