Novinky
11.01.2020: Konzultačné hodiny pre rodičov
Konzultačné hodiny pre rodičov - Rodičia, ktorí majú záujem konzultovať prospech svojho dieťaťa sa môžu telefonicky dohodnúť na stretnutí s vyučujúcim daného predmetu. Termíny: 13.1.-15.1.2020

11.01.2020: Rodičovské združenie pre rodičov žiakov 9. roč.
Rodičovské združenie pre rodičov žiakov 9. roč. ohľadom prijímacích skúšok a T9-2020 sa uskutoční v stredu 29.1.2020 o 16:30 hod. v školskej jedálni.

19.12.2019: Vianočné prázdniny
Vianočné prázdniny: 23.12.2019 - 7.1.2020. Vyučovanie začne v stredu 8.1.2020.
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    Január    >>
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
 
Zverejňovanie faktúr

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1186 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (1175 hl.)
 
Približne dva litre (977 hl.)
 
Viac ako dva litre (1058 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 4396
 
Náhodný obrázok z galérie
Karneval 2011 - 12
Prehliadka masiek
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz

Vydarený ročník okresného kola OAJ pre našu školu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 15. 01. 2020 |

Dňa 15. januára 2020 sa na pôde našej školy uskutočnil jubilejný 30. ročník okresného kola olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 58 žiakov z celého okresu a bol pre nás pomerne úspešný. Súťaž pozostávala z 2 častí. Písomnú časť tvorili úlohy zamerané na slovnú zásobu, gramatiku, čítanie s porozumením a počúvanie s porozumením.

 

Fantastický úspech našich recitátoriek v okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko 2020

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 14. 01. 2020 |

Každoročne Základná škola na Bernolákovej ulici v Šuranoch organizuje okresné kolo recitačnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Konalo sa 14. 1. 2020. Zúčastnilo sa jej tridsať škôl z okresu Nové Zámky. Aj naša škola mala zastúpenie v každej kategórii.

 

 

 

Vianočná Viedeň

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 17. 12. 2019 |

Dňa 5. decembra 2019 navštívilo 45 žiakov 8. a 9. ročníka vianočnú Viedeň. Prvou zastávkou bola prehliadka Technického múzea, v ktorom žiaci mohli obdivovať bohatú históriu technických vynálezov. Na vlastnej koži si žiaci otestovali množstvo fyzikálnych zákonitostí ,mohli  si vyskúšať živé vysielanie v improvizovanom televíznom štúdiu ORF.

 

 

Šaliansky Maťko - súťaž v interpretácii slovenských povestí

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 13. 12. 2019 |

Každoročne Základná škola na Ulici  G. Bethlena v Nových Zámkoch organizuje školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko, ktoré sa uskutočnilo 12.12.2019.  Súťažilo sa v troch vekových kategóriách. Porota mala neľahkú úlohu, pretože vybrať tých najlepších bolo naozaj nesmierne náročné.

 

 

 

Mimoriadny úspech Bethleňákov

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 11. 12. 2019 |

Vyhlasovateľom 11. ročníka  celoslovenskej súťaže v písaní literárnych prác vyjadrujúcich citový vzťah a postoj k prírode je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši druháci a štvrtáci pod vedením svojich p. učiteliek. Kreatívne nápady opísali nielen v poézii, ale i v próze.

Naši Bethleňáci, žiaci 1. stupňa ZŠ, v celoslovenskej súťaži „Voda pre život – život pre vodu,“ dosiahli mimoriadny úspech. V 3. kategórii získal 1. miesto Adam Pinke z 4.B triedy s prózou „O časopriestorovej kvapke“ a v 1. kategórii získal 2. miesto Adam Mníštek z II.C triedy s básňou „O vode.“

 

Hvezdáreň Hurbanovo

Dnes naši štvrtáci vycestovali na exkurziu do blízkej hvezdárne v Hurbanove. Zaujímavosťou tejto hvezdárne je, že od roku 1983 svojim návštevníkom umožňujú navštíviť aj planetárium, do ktorého sa žiaci veľmi tešili. S veľkým očakávaním počúvali zaujímavé rozprávanie zamestnancov planetária, ktorí ich previedli po priestoroch hvezdárne, umožnili im pozrieť sa na oblohu cez ďalekohľad v observatóriu a nakoniec si vypočuli a pozreli nádhernú scenériu oblohy a súhvezdí, slnečnej sústavy, vesmírnych objektov, ktoré sa nachádzali nad ich hlavami. Žiaci si odniesli domov mnoho informácií a skvelý zážitok z hviezdneho divadla.

Autor: Mgr. Jana Siposová, PhD.

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 11. 12. 2019 | Vytlačiť
 

Vtáčiky z nášho ateliéru

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 05. 12. 2019 |

Posledné novembrové utorky strávili záujemcovia z radov žiakov, ktorí sa chceli naučiť techniku mokrého a suchého plstenia, v školskom ateliéri. Naučili sme sa starú techniku, v ktorej je ovčia vlna spracovávaná ručne. Využívali ju už staré mongolské národy a vyrábali ňou odev, domáce textílie, dokonca aj obydlia. Plstenie je vlastne spracovávanie zvieracej srsti (psích, králičích chlpov, ovčej vlny atď.), ktorej vlákna sa do seba mechanickým namáhaním zapletajú, a tým sa plstí - teda z nadýchaného chumáčika vznikne tvrdý pevný materiál.

 

POZNÁVAME MODERNÉ UMENIE V BRATISLAVSKÝCH GALÉRIÁCH

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 05. 12. 2019 |

V minulom školskom roku sme v projekte GMB Umenie zblízka7 získali vstupenku pre žiakov našej školy zdarma. Koncom novembra sme teda zrealizovali exkurziu do Bratislavy, ktorej cieľom bolo rozšíriť výtvarné vzdelanie žiakov a utvárať ich vzťah k modernému výtvarnému umeniu. Najskôr sme navštívili výstavu Knihy a obrazy Mateja a Juraja Kréna v Pálfyho paláci GMB. Inštalácie „výťahovej šachty a výťahu“,  „kinosály“ ako i dvoch pasáží poskytli žiakom nielen poznanie umeleckých  významov, ale aj  osobný, mierne adrenalínový zážitok. 

 

Okresné kolo technickej olympiády

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 02. 12. 2019 |

V poradí už desiaty ročník Okresného kola technickej olympiády sa už tradične uskutočnil na pôde SOŠ stavebnej v Nových Zámkoch. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola. V kategórii B -  Samuel Laho zo 6.A triedy a v kategórii A -  dvojica Jakub Šeben a Samuel Bób z 9.B triedy. Chlapci sa  svedomite pripravovali v našej moderne zariadenej a pomôckami vybavenej školskej dielni.

 

 

Vianočný florbalový turnaj

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 01. 12. 2019 | Vytlačiť
 

Fantastický úspech našich recitátoriek v krajskej recitačnej súťaži ...a Slovo bolo u Boha 2019...

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 22. 11. 2019 |

Dňa 21. 11. 2019 sme sa zúčastnili krajskej recitačnej súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy v Základnej škole sv. Don Bosca v Topoľčanoch  ...a Slovo bolo u Boha 2019... . Našu školu zastupovalo niekoľko žiačok, ktoré sa v konkurencii celého Nitrianskeho kraja naozaj nestratili. Bojovali veľmi statočne, čo im prinieslo aj vytúžené „ovocie“ v podobe skvelých umiestnení.

 

 

Vzácna návšteva u našich prvákov

V stredu, 23.októbra naši prváci kráčali do školy s radosťou i napätím. „Bude moja mamička na mňa pyšná, nesklamem ocka?“ Dalo sa čítať z mnohých prváckych tváričiek. Myslím, že po tom, čo videli šťastné, hrdé mamičky a spokojní ockovia, boli obavy prváčikov, našich Bethleňákov zbytočné. Prváci z 1.A, 1.B a 1.C spolu so svojimi pani učiteľkami dokázali, že sú veľmi šikovní, aktívni a snaživí žiaci, že svoje školské povinnosti hravo zvládajú. Na hodine sústredene pracovali ako usilovné včielky, či pracovité mravčeky a múdre sovičky, čítali, písali, počítali, rozprávali, „spíkovali,“ spievali. Rodičia boli na nich právom hrdí a nejednému sa v očiach zaleskli slzičky radosti a hrdosti na svojho malého „veľkého“ školáka. S veľkou radosťou ukázali svojim rodičom svoju triedu, telocvičňu, dielne, soľnú jaskyňu a jedáleň. Rodičom sa veľmi páčilo a o svoje dojmy sa podelili s vedením školy pri milom stretnutí a malom občerstvení v školskej jedálni. Našim prvákom do ďalšej práce želáme veľa úspechov, veľa krásnych, nezabudnuteľných zážitkov na našej Bethlenke.
 
Autor článku: PaedDr. Mária Šimoniková
Autor: Jan Guliš | Aktualizované 26. 10. 2019 | Vytlačiť
 

Historický úspech Bethlenky v interpretácii slovenskej rozprávky

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 25. 10. 2019 |

„Rozprávky sú ako reťaz. Obopínajú svet a spájajú ľudí odvšadiaľ.“

Dňa 24. 10. 2019 sme sa zúčastnili celoslovenskej recitačnej súťaže v interpretácii slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas 2019, ktoré sa každoročne koná v Drienčanoch. Rozprávková dedinka prilákala súťažiacich z najrozmanitejších kútov nášho malebného Slovenska. Nadšení recitátori súťažili ako o život. Našu školu reprezentovali dve žiačky. V prvej kategórii nás zastupovala Emma Kasášová z III. C triedy. Vo veľkej konkurencii sa naozaj nestratila. Svojou interpretáciou presvedčila odbornú porotu a obsadila prvé miesto.

 

Návšteva Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 25. 10. 2019 |

Dňa 23. 10. 2019 sme so žiačkami siedmeho ročníka navštívili Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch. Pani Marta Kasášová pripravila našim dievčatám odborný výklad a skvelú diskusiu o Antonovi Bernolákovi. Podrobne im odprezentovala životopisné údaje, tvorbu i jeho pôsobenie v Nových Zámkoch. Významný kňaz, škôldozorca, kodifikátor spisovnej slovenčiny či jazykovedec zanechal hlbokú stopu v dejinách slovenského národa.

 

 

Navštívili sme Múzeum holokaustu v Seredi

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 24. 10. 2019 |

Dňa 21. októbra 2019 sa naši deviataci spolu so svojimi pani učiteľkami dejepisu zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Svoje teoretické poznatky z hodín dejepisu si obohatili návštevou miesta, kde sa odohrávali tragické udalosti druhej svetovej vojny. Múzeum je zriadené v priestoroch troch zrekonštruovaných barakov, v ktorých slovenskí Židia vykonávali nútené práce a odkiaľ boli prepravovaní do neslávne známych táborov smrti.

 

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti