Vzácna návšteva u našich prvákov

Autor: Jan Guliš <(at)>, Téma: Prvý stupeň, Vydané dňa: 26. 10. 2019

V stredu, 23.októbra naši prváci kráčali do školy s radosťou i napätím. „Bude moja mamička na mňa pyšná, nesklamem ocka?“ Dalo sa čítať z mnohých prváckych tváričiek. Myslím, že po tom, čo videli šťastné, hrdé mamičky a spokojní ockovia, boli obavy prváčikov, našich Bethleňákov zbytočné. Prváci z 1.A, 1.B a 1.C spolu so svojimi pani učiteľkami dokázali, že sú veľmi šikovní, aktívni a snaživí žiaci, že svoje školské povinnosti hravo zvládajú. Na hodine sústredene pracovali ako usilovné včielky, či pracovité mravčeky a múdre sovičky, čítali, písali, počítali, rozprávali, „spíkovali,“ spievali. Rodičia boli na nich právom hrdí a nejednému sa v očiach zaleskli slzičky radosti a hrdosti na svojho malého „veľkého“ školáka. S veľkou radosťou ukázali svojim rodičom svoju triedu, telocvičňu, dielne, soľnú jaskyňu a jedáleň. Rodičom sa veľmi páčilo a o svoje dojmy sa podelili s vedením školy pri milom stretnutí a malom občerstvení v školskej jedálni. Našim prvákom do ďalšej práce želáme veľa úspechov, veľa krásnych, nezabudnuteľných zážitkov na našej Bethlenke.

Autor článku: PaedDr. Mária Šimoniková