11. ročník okresného kola OSJL

Autor: Ľudmila Trstenovičová <(at)>, Téma: Výsledky súťaží, Vydané dňa: 29. 11. 2018

28. novembra 2018 sa naša deviatačka, Noémi Víziková, zúčastnila okresného kola Olympiády zo  slovenského jazyka a literatúry. Olympiáda preverila vedomosti žiakov zo všetkých oblastí slovenského jazyka. Súťaž pozostávala z troch častí – testová časť, v ktorej sa žiaci museli spoľahnúť na vedomosti z jazykovej a literárnej oblasti. V druhej časti žiaci pracovali s textom, ktorý mali pretransformovať do požadovaného žánru. V tretej ústnej časti si súťažiaci pripravili  krátky ústny prejav.  Noémi sa stala nielen úspešnou riešiteľkou olympiády, no podarilo sa jej nazbierať body, ktoré jej zabezpečili tretie miesto. Srdečne blahoželáme!

Autorka článku: Mgr. Andrea Plháková