Úspech na Okresnom kole technickej olympiády

Autor: Ľudmila Trstenovičová <(at)>, Téma: Výsledky súťaží, Vydané dňa: 04. 12. 2017

30.novembra 2017 sa konal v poradí už  ôsmy ročník Okresného kola technickej olympiády. Uskutočnil sa na pôde SOŠ stavebnej v Nových Zámkoch. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola. V kategórii B -  Jakub Šeben zo 7.B triedy a v kategórii A - dvojica Štefan Ozorák a Patrik Török z 8.A triedy. Chlapci sa  svedomite pripravovali v našej moderne zariadenej a pomôckami vybavenej školskej dielni. Vďaka štúdiu  odbornej literatúry, ale i poctivej praktickej príprave  chlapci dosiahli vynikajúce výsledky.

V oboch kategóriách čakal na žiakov vedomostný test. Po absolvovaní testov si žiaci preverili svoje manuálne  zručnosti v dielňach odborného výcviku. Ich úlohou bolo vyrobiť výrobky z dreva, ktorých súčasťou bola i výkresová dokumentácia. V kategórii B sa súťažiaci  popasovali s drevenou poličkou na stenu  a v kategórii A žiaci mali vyrobiť kŕmidlo pre vtáky.

Na záverečné vyhodnotenie poroty sme  netrpezlivo čakali. V konečnom poradí porota rozhodla tak, že v kategórii B sa na druhom mieste umiestnil Jakub Šeben. Víťazstvo - prvé miesto v kategórii A si  vybojovala dvojica Štefan Ozorák a Patrik Török. Z krásneho úspechu našich žiakov máme veľkú radosť a srdečne im blahoželáme.

Víťazom kategórie A  - Števkovi a Paťkovi  prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

Autor článku: PaedDr. Beáta Macáková