Prvý deň v škole, alebo “Ako sme boli imatrikulovaní na Bethlenke“

Autor: Jan Guliš <(at)>, Téma: Aktuality, Vydané dňa: 05. 09. 2017

Stalo sa to! Opäť sa začal školský rok. Pre niekoho začínajú povinnosti, iní sa tešia na kamarátov. Pre našich prváčikov bol prvý deň v novej škole plný očakávaní, tajomnosti z nepoznaného, no čakalo ich aj množstvo prekvapení. Milé pani učiteľky pripravili krásne, pútavé a hlavne podnetné triedy. Na laviciach čakali na malých Bethleňákov prvácke zošity, Šlabikár, aj matematika.

Aby sa naši najmenší hneď nezľakli všetkých povinností, pripravili sme pre nich slávnostnú imatrikuláciu, ktorou ich previedla pani vychovávateľka. Na nových žiakov našej školičky sa prišli pozrieť aj primátor mesta Mgr.atr. Otokar Klein s ďalšími hosťami. Kultúrny program v podaní druhákov, pamätné listy, malý darček, no najmä láskavé pani učiteľky uistili žiačikov, aj ich rodičov, že sú na dobrom mieste a na Bethlenke im bude najlepšie.

zsbethlena.sk/gallery.php