Škola v prírode v Starej Myjave

Autor: Jan Guliš <(at)>, Téma: Aktuality, Vydané dňa: 06. 06. 2017

V dňoch 22.5. – 26.5. 2017 absolvovali naši štvrtáci školu v prírode v krásnom prostredí v rekreačnom zariadení Fantázia v Starej Myjave.

Dopoludnia sa žiakom venovali pedagógovia. Na vychádzkach v prírode sme sa oboznámili s okolím Starej Myjavy, vyhľadávali turistické značky, pozorovali živočíchy, mravenisko, poznávali stromy a chránené rastliny. Náučné chodníky boli vhodne doplnené poučnými tabuľami. Navštívili sme i lyžiarske stredisko Skiland. Všetky poznatky využili žiaci vo vedomostných kvízoch a získali pekné ceny. Svoje zážitky si zapisovali do denníčkov.

Počas pobytu sme mali pekné počasie a milí animátori pripravili našim žiakom zaujímavý program plný hier a súťaží - jazda na koňoch a motokárach, zdolávanie lezeckej steny, výroba šperkov, líčenie, cvičenie vo fitnescentre, futbal, stolný tenis, rybolov, streľba z lukov. Večer bol vyhradený tancu, hudbe alebo sledovaniu rozprávkového filmu v kinosále, na súťaži Miss a Mister ŠvP prihlásené dievčatá a chlapci preukázali svoje rečnícke a pohybové zručnosti. Posledný večer sme ukončili opekačkou pri táboráku.

Mgr. M. Ledvinská