Novinky
27.06.2020: Administratívne hodiny počas letných prázdnin
Škola bude počas celých letných prázdnin otvorená na vybavovanie administratívnej agendy každý pracovný deň v čase od 8,00 do 12,00 hod.

24.06.2020: Rozlúčková slávnosť
Rozlúčková slávnosť deviatakov 26.6. 2020 o 9:30 hod v areáli školy. Pri vstupe do areálu školy prosíme dodržiavať hygienicko- epidemiologické opatrenia - prekryté ústa a nos rúškom. Vstup len rodinní príslušníci. Ďakujeme

24.06.2020: Oznam školskej jedálne
Na deň 29.6. (pondelok) je možné žiaka odhlásiť z obeda najneskôr do štvrtka (do 14,00 hod.). Posledný deň 30.6.2020 (utorok) obed nebude (nevarí sa).
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    August    >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
 
Zverejňovanie faktúr

 
Projekty

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1514 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (1608 hl.)
 
Približne dva litre (1251 hl.)
 
Viac ako dva litre (1335 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 5708
 
Náhodný obrázok z galérie
Deň matiek 2014 - 14
Program venovaný našim mamám
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz
 

Vážení rodičia, milí žiaci, určite ste mnohí postrehli nové rozhodnutie ministra školstva o prijímaní žiakov na stredné školy.  Termín podania prihlášok na stredné školy (ďalej SŠ) zo strany zákonného zástupcu je najneskôr do 15. mája 2020. Prihlášky si podľa nového rozhodnutia nevyžadujú potvrdenie zdravotnej spôsobilosti od lekára, ani podpis zákonného zástupcu a žiaka. Napriek tomu sa plánované stretnutie rodičov v stredu 6.5.2020 uskutoční podľa stanoveného harmonogramu pre IX.A + osemročné gymnáziá o 16.00 h, IX.B o 16.30 h a IX.C + VIII.B o 17.00 h z dôvodu kontroly správnosti údajov na prihláškach a organizačným pokynom k prijímaciemu konaniu. Zápisné lístky na SŠ nahradilo nové tlačivo Záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na SŠ, ktoré doručí zákonný zástupca do 4. júna na príslušnú SŠ e-mailom (naskenovanú verziu) alebo poštou. Tlačivo a podrobnejšie informácie nájdete na https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/?fbclid=IwAR2Fe4G8LLehniv7NRIbYpGo9UB8GITsxxJFJrwzqhMTKsXpvUHw1gZTF-0 .

Ďalšie dôležité termíny:

Do 7. mája 2020 každá SŠ zverejní svoje nové kritériá prijímacieho konania, preto odporúčam sledovať webové stránky SŠ, na ktoré si podávate prihlášky.

Do 29. mája SŠ rozhodne o prijatí/neprijatí žiaka na SŠ  a zverejní na svojej webovej stránke alebo výveske školy zoznam prijatých a neprijatých uchádzačov o štúdium.

Do 4. júna doručí zákonný zástupca Záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na SŠ. Pozor, dôležitý je termín doručenia na SŠ.

Verím, že naši žiaci budú uspešní a budú prijatí na vysnívané školy.

výchovná poradkyňa Mgr. Andrea Kecskésová

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 30. 04. 2020 | Vytlačiť
 

Máme doma predškoláka. Čaká nás zápis do školy.

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 18. 04. 2020 |

V tomto školskom roku prebieha zápis detí do základných škôl bez ich osobnej prítomnosti. Na našu Základnú školu na Ul.G. Bethlena v Nových Zámkoch sa môžete tiež prihlásiť elektronickou formou (bližšie informácie nájdete na: https://zsbethlena.edupage.org/register/). Na zápis sa štandardne chodí s dieťaťom, kde učitelia spolu so školským psychológom zisťujú, ako sú deti zrelé a pripravené na školu. Teraz táto úloha zostáva na rodičoch, aby posúdili, či ich dieťa bude v septembri na školu dostatočne pripravené. Rodičia môžu svojim deťom v tejto príprave na školu pomôcť aj z domu.

 

Mimoriadny oznam pre rodičov prvoprijímajúcich detí!

Vážení rodičia, oznamujeme vám, že slávnosť 1.svätého prijímania sa vzhľadom na vzniknutú situáciu dňa 10.5. 2020 neuskutoční. Náhradný termín bude spresnený v závislosti od vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku.

Mgr. Z. Roskóová, PaedDr. M. Adamkovič

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 15. 04. 2020 | Vytlačiť
 

OZNAM

Vážení rodičia, vzhľadom na aktuálnu situáciu dochádza často k zmenám termínov súvisiacich s prijímacím konaním na stredné školy. Všetky aktuálne termíny nájdete na web stránke, ktorú zriadilo Ministerstvo školstva SR -  ucimenadialku.sk v sekcii termíny https://www.ucimenadialku.sk/terminy/.
Termín podania prihlášok na stredné školy zo strany zákonného zástupcu je najneskôr do 15. mája 2020. Prihlášky si nevyžadujú potvrdenie zdravotnej spôsobilosti od lekára. Prihlášky bude zákonný zástupca podpisovať vo vopred stanovenom termíne priamo na ZŠ. O týchto termínoch vás budeme včas informovať. Prihlášky na stredné školy odosiela základná škola.
Aktualizovať, skontrolovať údaje na prihláške môžu žiaci na online hodinách s výchovnou poradkyňou  alebo ju môžete kontaktovať telefonicky najneskôr do 17.4. 2020. Telefonický kontakt na výchovnú poradkyňu bol žiakom 9. ročníka zverejnený v Edupage správe.
Mgr. Andrea Kecskésová
výchovná poradkyňa ZŠ na Ul. G.Bethlena

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 08. 04. 2020 | Vytlačiť
 

Vyhlásenie súťaže pre deti ŠKD

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 02. 04. 2020 |

Vychovávatelia ŠKD sú nesmierne radi, že sa do súťaží zapojilo veľké množstvo "družinárov". Nápady detí aj ich rodičov boli nesmierne kreatívne a nápadité. Veríme, že  ste sa pri ich realizácii príjemne zabavili , možno aj zasmiali a hlavne užitočne vyplnili doma strávený čas. Vybrali sme aj víťazov. Stali ste sa nimi všetci, ktorí ste sa pridali. Potešili ste svojich pedagógov a iste aj rodičov.

 

Online zápis do 1. ročníka

Online zápis do 1. ročníka

Zápis do 1.ročníka bude tento šk.rok prebiehať bez prítomnosti dieťaťa, ktorého termín Vám oznámime prostredníctvom našej webstránky a FB.
Zatiaľ Vás prosíme o vyplnenie elektronickej prihlášky.
Veľmi pekne ďakujeme ❤️

Link na online prihlášku:
https://zsbethlena.edupage.org/register/

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 28. 03. 2020 | Vytlačiť
 

Ako s dieťaťom komunikovať o COVID 19

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 27. 03. 2020 |

Milí rodičia, vaše deti počujú z rôznych zdrojov o koronavíruse (COVID-19). Je dôležité sa ubezpečiť, že spoľahlivé informácie budú počuť práve od vás. Psychoterapeutka a odborníčka na stratu Lies Scaut (2020) ponúka návod ako o tom hovoriť formou ilustrovanej brožúrky pre deti „Ahoj, ja som Korona“.

 

Oznam

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 25. 03. 2020 |

1. Úrad verejného zdravotníctva rozhodol, že školy ostanú zatvorené do odvolania. Viem, že je to pre rodičov nepríjemné. Vyvoláva to neistotu. Takto ale rozhodol úrad a urobil tak, aby sme všetci ostali zdraví. Akonáhle Úrad verejného zdravotníctva rozhodne o otvorení škôl, budeme o tom informovať.

2. Ruší sa Testovanie 9 pre tento školský rok.

 

Linka podpory Bethlenka

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 19. 03. 2020 |
 

NAJ ŠKOLA

NAJ ŠKOLA je nová šou RTVS pre všetky základné školy na Slovensku. Z každého okresu postúpi do televíznej relácie iba jedna škola, ktorá získa čo najväčšiu priazeň žiakov, rodičov, starých rodičov a všetkých priaznivcov školy. Budeme vám veľmi vďační, ak podporíte svojím hlasom našu Bethlenku a pomôžete našim žiakom sa prebojovať do súťaže. Hlasovať môžete od 16.3. – 12.4.2020 na stránke www.najskola.sk. Hlavná finančná výhra pre školu je 10000€, ktoré by sme použili na výstavbu detského ihriska. Ďakujeme všetkým za podporu! Vaša Bethlenka

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 17. 03. 2020 | Vytlačiť
 

Interaktívne zošity TAKTIK ZDARMA

Vážení rodičia, milí žiaci,

vydavateľstvo Taktik sprístupnilo v tomto čase zdarma všetky interaktívne zošity. Návod, ako sa k nim dostanete, nájdete na tomto linku: https://www.taktik.sk/ako-ziskat-pristup-k-interaktivnym-pracovnym-zositom-zadarmo/?fbclid=IwAR1RVfr3wZ5yFj9cAg48psoNJ1qpRvRA0ayMqUxw-sdglwySUogYRZbMvzA

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 16. 03. 2020 | Vytlačiť
 

Rozhodnutie krízového štábu

Od pondelka 16. marca budú na Slovensku zatvorené všetky školy na minimálne dva týždne, čiže do 27. marca 2020, vrátane. Rozhodol o tom krízový štáb, aby znížil riziko šírenia koronavírusu.

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 12. 03. 2020 | Vytlačiť
 

MŠVVaŠ: usmernenie vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach

Ministerstvo školstva vydalo tretie usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 11. 03. 2020 |

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 zasadal dňa 9. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal ďalšie opatrenia a zákazy.
Na základe uvedených prijatých opatrení a zákazov Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) vydáva Usmernenie č. 3 k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy v tomto znení:

 

OZNAM

Vážení rodičia, ak ste v období od 2.3.-13.3.2020 boli na zahraničnej ceste alebo ste navštívili s rodinou v rámci dovolenky zahraničie, alebo plánujete vycestovať, oznámte túto skutočnosť obratom triednym učiteľom.
Zároveň informujte triedneho učiteľa, či Vaše dieťa zostáva pre chorobu budúci týždeň v domácom liečení najneskôr 12.3.2020 do 10:00h. Ďakujeme za poskytnuté informácie.

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 11. 03. 2020 | Vytlačiť
 

P O Z O R ! ! !

Usmernenie č. 2 Ministerstva školstva Slovenskej republiky k šíreniu koronavírusu.

Dňa 6. 3. 2020 zasadal Ústredný krízový štáb. Na tomto zasadnutí prijal opatrenia a zákazy v súvislosti so šírením respiračného ochorenia spôsobeného koronavírusom COVID-19. Na základe uvedených opatrení MŠVVaŠ  SR vydalo 2. usmernenie k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy.

https://www.minedu.sk/ministerstvo-skolstva-vydalo-druhe-usmernenie-v-suvislosti-so-sirenim-koronavirusu/

Na základe usmernenia MŠVVaŠ bude naša škola dodržiavať všetky pokyny a opatrenia vedúce k ochrane zdravia žiakov a zamestnancov školy:

-        dezinfekcia priestorov školy vrátane sociálnych zariadení, školskej jedálne, kľučiek a vodovodných kohútikov

-        dodržiavať zákaz organizovania a zúčastňovania sa žiackych výletov, exkurzií, súťaží, olympiád a všetkých ostatných hromadných podujatí

-        dôsledne viesť žiakov k dodržiavaniu hygieny ako základu prevencie pred respiračnými ochoreniami

-        vylúčenie chorých žiakov z kolektívu

Škola ruší až do odvolania nasledujúce aktivity:

1.      krúžková činnosť

2.      besedy a školenia

3.      návštevy knižníc marec 2020

4.      všetky aktivity pre predškolákov

5.      Cez rozprávku do školy

6.      Súťaž Klokan a  Klokanko 23.3.2020

7.      Noc s Andersenom 20.3.2020

8.      Deň otvorených dverí 24.3.2020

9.      Otvorené hodiny v 1. ročníku marec 2020

10.   Čitateľská súťaž rodín marec 2020

 

Dôrazne žiadame rodičov, aby neriskovali šírenie ochorenia posielaním žiakov, u ktorých je čo i len najmenšie podozrenie na respiračné ochorenie, do školy. V takom prípade sa skontaktujte s Vašim detským lekárom alebo sa informujte v call-centrách na t.č.:

0948 495 915 – Regionálny úrad verejného zdravotníctva, Nitra

0917 222 682 -  Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 10. 03. 2020 | Vytlačiť
 
index | 18-34 | predchádzajúci | nasledujúci | Celkom 1111 článkov

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti