Novinky
24.06.2019: Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka
Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka sa uskutoční dňa 26.6.2019 o 11 00 hod v Kine Mier. Vstup do kinosály je najskôr o 10 20 hod. Z kapacitných dôvodov /miesta na sedenie/ uprednostníme rodinných príslušníkov. Ďakujeme za porozumenie.

24.06.2019: Školská jedáleň
Oznamujeme, že na deň 27.6. (štvrtok) môžete Vaše dieťa odhlásiť z obeda najneskôr do stredy (do 9,00 hod.). V posledný deň 28.6.2019 (piatok) sa obed nevarí.

15.05.2019: Mimoriadna schôdza RZ
Dňa 29.5. 2019 o 16:30 v MMU na 3. poschodí sa uskutoční mimoriadna schôdza rodičov, detí a pedagógov, ktorí sa zúčastnia jazykovo-rekondičného pobytu v Taliansku (7.6-16.6).
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    Jún    >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Zverejňovanie faktúr

 
Projekty

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1040 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (931 hl.)
 
Približne dva litre (856 hl.)
 
Viac ako dva litre (907 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 3734
 
Náhodný obrázok z galérie
show - 15
show
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz
 

Úspešný deň pre našich najmenších angličtinárov

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 05. 06. 2019 |

Dňa 5. júna 2019 sa na našej škole uskutočnil 11. ročník mestského kola olympiády v anglickom jazyku pre 3. – 4. ročníky s názvom: „Aj my chceme mať olympiádu.“ Olympiáda sa uskutočnila pod záštitou primátora mesta Mgr. art. Otokara Kleina. Súťaže sa mohli zúčastniť traja najúspešnejší žiaci zo školských kôl všetkých základných škôl v našom meste.

 

Medzinárodná tanečná súťaž „Tanečný Petrohrad“

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 05. 06. 2019 |

 

Veľký úspech zožali naše dievčatá Sofia Szabóová (VII.A), Tamara Juhászová a Karolína Kissová(VII.C), ktoré sú členkami tanečného súboru LUREX zo ZUŠ v Nových Zámkoch. Tento súbor vedie naša p. učiteľka A. Alexandrovna Farkashová. Naša p. učiteľka je rodáčka z Petrohradu a jej choreografie získali popredné ocenenia. Je to úspech pre školu, mesto a dokonca aj štát, lebo súťaže sa LUREX zúčastnil ako jediný zo Slovenska. Organizátorom súťaže odovzdali naši žiaci dary, ktoré darovalo aj mesto Nové Zámky.

 

Uskutočnila sa historicky prvá vedomostná súťaž na našej škole

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 03. 06. 2019 |

Dňa 29. mája 2019 sa v školskej jedálni uskutočnila historicky prvá vedomostná súťaž na našej škole – Mozog Bethlenky, ktorú organizoval žiacky parlament. Cieľ súťaže je jednoznačný: upevňovať tímovú spoluprácu, keďže v nej súťažili trojčlenné družstvá, ktoré museli preukázať nielen svoje vedomosti, ale aj dôvtip a kreativitu. O súťaž bol mimoriadny záujem, pretože do prvého ročníka sa prihlásilo až 13 tímov z ročníkov 5-9, ktoré bojovali  o hlavnú cenu – 100€.

 

Jarný zber papiera

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 30. 05. 2019 |

     V našej škole sa v dňoch 13. - 24. mája uskutočnil tradične jarný zber papiera. Papier je dôležitou súčasťou nášho každodenného života.
     Naša škola sa pridáva k ľuďom, ktorí vedia, ako treba papier šetriť, triediť, zbierať, a tým umožniť čo najviac opätovné využitie. Nám sa v rámci jarného zberu podarilo nazbierať 52 788 kg papiera, čo je rekord našej školy za posledných 10 rokov. Týmto činom sme zachránili približne 900 stromov.
     Za usilovnosť a aktivitu patrí poďakovanie všetkým žiakom,  ktorí sa do zberu zapojili, ich rodičom, starým rodičom, známym, pedagógom, v neposlednom rade pánovi školníkovi Halászovi a údržbárovi Bendovi. Ich rukami prešlo 52 ton papiera.

 

Gabko Suchý – víťaz krajského kola Slávik Slovenska

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 28. 05. 2019 |

Koncertná sála pod Radnicou v Topoľčanoch privítala víťazov okresných kôl. Opäť sa môžeme pochváliť ďalším úspechom nášho žiaka, ktorého pripravovala pani učiteľka T.Valachová. Tentokrát je to víťazstvo vynikajúceho Gabriela Suchého, ktorý sa vo svojej kategórii umiestnil na 1. mieste. Víťazstvom v krajskom kole si Gabko zabezpečil postup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 25.-26.6.2019 v Bratislave.

 

Oznam - potrebujete potvrdenie o návšteve školy pre svoje dieťa?...

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 27. 05. 2019 |


Vážení rodičia, 

ak potrebujete potvrdenie o návšteve školy pre svoje dieťa, ktoré je žiakom našej školy, môžete si ho vytlačiť z pohodlia Vášho domova. Modul Dochádzka umožňuje rodičovi kedykoľvek si vytlačiť potvrdenie o návšteve školy. Hoci toto potvrdenie nemá pečiatku školy, obsahuje QR kód, ktorým sa dá pravdivosť potvrdenia kedykoľvek overiť. Potvrdenie s QR kódom je preto praktickejšie a zároveň bezpečnejšie ako tradičné papierové potvrdenie s pečiatkou, lebo sa nedá nijako sfalšovať. Návod ako na to nájdete na nasledujúcej stránke https://help.edupage.org/text.php?id=2755&lang=sk .

 

Skvelý deň na Bethlenke

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 27. 05. 2019 |

Dňa 24.5.2019 sa na našej Bethlenke konalo športové popoludnie pre rodičov, žiakov a priateľov našej školy pod názvom Rodinná olympiáda. V úvode nám zahrala aj školská kapela B-show Band. Pre rodičov a žiakov boli pripravené rôznorodé,zaujímavé a hlavne zábavné disciplíny, v ktorých si otestovali svoju šikovnosť a obratnosť. Každá rodina bola po absolvovaní všetkých stanovíšť odmenená. Po vynikajúcich športových výkonoch čakalo na súťažiacich pečené prasiatko, výborný guláš a pre deti aj sladká zmrzlina. Počas celého podujatia vládla príjemná a priateľská nálada. Sme radi, že sme mohli na tváričkách detí, ale aj rodičov vyčariť úsmev.

 

Rockový máj 2019

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 22. 05. 2019 |

18.5.2019 sa na novozámockom zimnom štadióne stretli fanúšikovia slovenských hudobných skupín. Naša školská hudobná kapela  B Show Band dostala možnosť reprezentovať školu a zároveň „byť predskokanom“ známych rockových hudobných kapiel. Úlohy „predskokana“ sa členovia školskej kapely zhostili na výbornú. Divákom zaspievali a zahrali známe slovenské a zahraničné hity.

 

 

Olympiáda anglického jazyka

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 05. 2019 |

V máji sme zorganizovali už 12.-krát školské kolo Olympiády anglického jazyka. Naši žiaci z  3. a 4. ročníka si zmerali svoje vedomosti a schopnosti. Olympiáda sa skladala z dvoch častí: z písomnej a ústnej. V písomnej časti  si žiaci overovali svoje vedomosti z gramatiky. V ústnej časti žiaci opisovali udalosti, ktoré na obrázku videli. Porota zložená z pani učiteliek Mgr. Kláry Paulíkovej a PaedDr. Timey Juhászovej mala neľahkú úlohu. Pozorne sledovali obsah, plynulosť reči a presnosť gramatickej stavby viet, ktoré deti používali. Po spočítaní bodov sa víťazmi stali žiaci: za 3. ročník: 1. miesto  Albert Kiss z 3. B triedy, 2. miesto Zoran Holeček z 3. C triedy, 3. miesto Nelly Furmánková z 3.B triedy, za 4. ročník: 1. miesto Martin Krištof z 4. A triedy, 2. miesto Jakub Mentel z 4. A triedy, 3. miesto Tomáš Novák z 4. B triedy. Žiaci zo 4. ročníka nás budú reprezentovať na mestskom kole Olympiády anglického jazyka. Držme im palce! Všetkým víťazom blahoželáme. Všetkým našim pani učiteľkám, ktoré vyučujú anglický jazyk v 3. a 4. ročníku blahoželáme a ďakujeme za prípravu žiakov.

Autorka textu: PaedDr Timea Juhászová

 

Na bicykli bezpečne

Piatok 10. mája patril súťaži „Na bicykli bezpečne.“ V Centre voľného času Pyramída sa uskutočnilo okresné kolo. Z našej Bethlenky súťažili víťazi školského kola: Samuel Laho z 5.A, Vivian Zemaníková z 5.A, Marian Varga zo 6.A a Sarah Straňanková tiež zo 6.A. Súťaž pozostávala z dvoch častí – teoretického testu a jazdy zručnosti. Naši žiaci si vybojovali v okresnom kole krásne štvrté miesto a najlepším riešiteľom testu aj jazdy zručnosti bol Marián Varga. Žiakom blahoželáme a ďakujeme sa vzornú reprezentáciu našej školy.

Tomáš „Dodo“ Lőrincz

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 05. 2019 | Vytlačiť
 

Uskutočnilo sa deviate zasadnutie žiackeho parlamentu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 16. 05. 2019 |

Dňa 15. mája 2019 sa uskutočnilo deviate zasadnutie žiackeho parlamentu, ktoré otvoril jeho predseda, Patrik Török. Na úvod sa zhodnotila činnosť za predchádzajúci mesiac. Následne sa prideľovali body za čistotu tried a úroveň separácie, ako aj za množstvo pozoruhodných výsledkov v rôznych vedomostných a športových súťažiach.

 

 

Vystúpenie školskej kapely na Rockovom festivale

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 13. 05. 2019 | Vytlačiť
 

Slávik Slovenska – postup

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 12. 05. 2019 |

Dňa 9.5.2019 sa uskutočnilo okresné kolo v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2019. Ide o  spevácku celoštátnu postupovú súťaž, ktorej sa naša škola každoročne zúčastňuje. Do okresného kola postúpili žiaci, ktorí v školskom kole obsadili vo svojich kategóriách prvé miesta.

 

 

Fantastické umiestnenie v krajskom kole Štúrovho Zvolena 2019

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 12. 05. 2019 |

Dňa 09. mája 2019  sme sa zúčastnili na krajskom kole rétorickej súťaže Štúrov Zvolen. Pravidelne ju organizuje Krajské osvetové stredisko v Nitre. Zúčastnilo sa jej veľa mladých talentov z celého Nitrianskeho kraja. Našu Bethlenku výborne reprezentoval žiak IX. A triedy Patrik Török. Obsadil krásnu 2. priečku v II. kategórii, k čomu mu srdečne blahoželáme!

 

 

Slávik našej školy

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 10. 05. 2019 |

V utorok 30. apríla prebehlo na našej Bethlenke školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Zúčastnilo sa jej 37 spevákov, ktorí súťažili v troch kategóriách:

I.             kategória: ročníky 1 – 3

II.            kategória: ročníky 4 – 6

III.           kategória: ročníky 7 – 9

 

Deň rodiny a rodinnej olympiády

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 08. 05. 2019 | Vytlačiť
 

Píšeme novú históriu Bethlenky

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 08. 05. 2019 |

O tom, že cieľavedomá a svedomitá príprava prináša ovocie, svedčí Jakubkov a Števkov veľký úspech. Dňa 3. mája 2019 v Banskej Bystrici sa títo skromní, ale talentovaní žiaci, Jakub Šeben z 8.B triedy a Štefan Ozorák z 9.A triedy, ako dvojica zúčastnili celoštátneho kola Technickej olympiády. V silnej konkurencii žiakov z ôsmich krajov Slovenska vybojovali vynikajúce 2. miesto. Úspešných žiakov na súťaž pripravovala pani učiteľka PaedDr. Beáta Macáková, ktorá chlapcov pripravovala od školského kola, cez okresné a krajské kolá.

 
index | 18-34 | predchádzajúci | nasledujúci | Celkom 970 článkov

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti