Novinky
24.06.2019: Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka
Rozlúčková slávnosť žiakov deviateho ročníka sa uskutoční dňa 26.6.2019 o 11 00 hod v Kine Mier. Vstup do kinosály je najskôr o 10 20 hod. Z kapacitných dôvodov /miesta na sedenie/ uprednostníme rodinných príslušníkov. Ďakujeme za porozumenie.

24.06.2019: Školská jedáleň
Oznamujeme, že na deň 27.6. (štvrtok) môžete Vaše dieťa odhlásiť z obeda najneskôr do stredy (do 9,00 hod.). V posledný deň 28.6.2019 (piatok) sa obed nevarí.

15.05.2019: Mimoriadna schôdza RZ
Dňa 29.5. 2019 o 16:30 v MMU na 3. poschodí sa uskutoční mimoriadna schôdza rodičov, detí a pedagógov, ktorí sa zúčastnia jazykovo-rekondičného pobytu v Taliansku (7.6-16.6).
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    Jún    >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Zverejňovanie faktúr

 
Projekty

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1040 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (931 hl.)
 
Približne dva litre (856 hl.)
 
Viac ako dva litre (907 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 3734
 
Náhodný obrázok z galérie
Rozlúčka deviatakov 2017 - 17
Rozlúčková slávnosť
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz
 

Bethlenka na potulkách Talianskom

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 24. 06. 2019 |

V dňoch 7. - 16. júna 31 žiakov našej školy absolvovalo rekondično – jazykovo – ozdravný pobyt (RJOP) v atraktívnom prostredí talianskeho Lignana. Slnko, more a horúci piesok pod nohami boli len jedny z množstva bonusov, ktoré sme si tu spoločne užili. Boli to dni plné dobrodružstiev, zážitkov, zábavy a učenia hrou. Aby sme naplnili ciele nášho RJOP, sme na našich potulkách mestom denno-denne aktívne využívali naše znalosti cudzích jazykov – angličtiny a nemčiny a osvojili si základy taliančiny. Na hodinách biológie a geografie sme sa venovali talianskym reáliám. Všetci žiaci absolvovali kurz prvej pomoci, ktorý viedli víťazky celoštátneho kola súťaže ,,Dieťa života“.

 

Výlet do Topoľčianok očami a perom žiakov 2.A

Na 18. jún sa moji druháčikovia veľmi tešili, bol to deň nášho školského výletu. Takto spísali  svoje zážitky. Naša trieda 2.A bola na fantastickom výlete v Topoľčiankach. Navštívili sme Zubriu oboru, videli sme tam veľa zubrov. (Milanko)

Keď sme tam prišli, hneď som vedela, že bude dobrá zábava. Videli sme raňajkovať zubrov. Upútalo nás malé zubríčatko. Veľmi sa mi tam páčilo. (Laurika)

Na výlete sme boli v zubrej zvernici, videli sme veľa zubrov, veľkých aj menších. Mohli sme si kúpiť aj magnetky s ich obrázkom. Prešli sme sa aj po náučnom chodníčku. Zažili  sme rôzne zážitky. Bolo nám dobre. (Zarka) 

Keď sme popozerali zubrov, presunuli  sme sa prezrieť si aj zámok a park. V parku  je dvestoročný skleník s krásnymi rastlinami. (Esterka) 

PaedDr. M.Šimoniková, triedna pani učiteľka 2.A

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 24. 06. 2019 | Vytlačiť
 

Oceňovanie reprezentantov školy

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 23. 06. 2019 |

Oceňovanie reprezentantov školy je neodmysliteľnou súčasťou podujatí v závere každého školského roka. Ocenení sú žiaci, ktorí v priebehu tohto školského roka reprezentovali školu vo vedomostných a športových súťažiach v okresných, krajských i celoslovenských kolách. Sme veľmi radi, že sa počet oceňovaných žiakov z roka na rok zvyšuje, čo, samozrejme, svedčí o kvalitnej a zodpovednej príprave nielen zo strany žiakov, ale hlavne učiteľov. Slávnostnú atmosféru oceňovania si užili žiaci, učitelia, ktorí sa podieľali na príprave žiakov, ale hosťami boli i naši rodičia, ktorí svojou účasťou prispeli k výnimočnej atmosfére.

 

Od nových šatní k novým obrazom

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 23. 06. 2019 |

Začiatkom školského roka RZ Bethlenko rozhodlo, že postupne vymení šatne pre našich žiakov. Na rad prišli najskôr deviataci a ôsmaci. Naše chodby sa opäť zmenili na novšie, modernejšie a farebnejšie. Nielenže každý žiak získal vlastný odkladací priestor, ale zmenila sa aj estetika chodieb. To nás inšpirovalo k novej výzdobe chodby na 3. poschodí. So žiakmi 8. ročníka sme formou projektu zrealizovali maľbu obrazov, ktorými sme chceli zaplniť prázdny priestor  nad šatňami. 

 

OZNAM!!!

Oznamujeme Vám, že dňa 24.6.2019 (t.j. v pondelok) bude v čase od 8:30 do 13:00 odstávka studenej vody na ZŠ G. Bethlena, Nové Zámky. Z uvedeného dôvodu budú mať všetci žiaci iba prvé 4 vyučovacie hodiny branné cvičenia v prírode a následne obed. Stravovanie v školskej jedálni a školský klub detí bude riadne prebiehať. Prosíme rodičov žiakov a všetkých zamestnancov, aby si zabezpečili dostatok tekutín na dodržanie pitného režimu až do obeda. Pochopíme a budeme rešpektovať, ak Vaše dieťa necháte v tento deň doma.

Zároveň vás prosíme o to, aby ste informovali o uvedených skutočnostiach ďalších rodičov a žiakov našej školy.

Mgr. Robert Jonáš

zást. riad. školy

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 06. 2019 | Vytlačiť
 

Čarovný svet farieb 2019

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 06. 2019 |

Rozprávka sa rozpráva,
pesnička sa spieva
a kto sa rád  díva
krásne veci spoznáva. 
/ František Hrubín /

14.6.  2019  v poludňajších hodinách v priestoroch ZŠ
G. Bethlena Nové Zámky začínala  slávnostná vernisáž výstavy 

 

Členovia žiackeho parlamentu na exkurzii v Národnej rade

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 20. 06. 2019 |

Dňa 19. júna sa 12 členov žiackeho parlamentu zúčastnilo exkurzie v Národnej rade Slovenskej republiky. Exkurzia bola odmenou za úspešne zvládnutý žiacky ples. Na úvod si naši žiaci pozreli výmenu stráží v Národnej rade. Následne absolvovali prehliadku, počas ktorej sa dozvedeli zaujímavé fakty o činnosti Národnej rady a vystavených artefaktoch, štátnych symboloch, sochách J. M. Hurbana a M. R. Štefánika a obrazoch, ktoré zdobia jej priestor, pričom trhová hodnota každého z nich je viac ako milión eur. Naši žiaci mali rôzne zaujímavé otázky, takže náš sprievodca musel často zaloviť v pamäti, aby im správne odpovedal.

 

Od mešca k bankomatu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 16. 06. 2019 |

Posledná tohtoročná hodina predmetu Matematická a finančná gramotnosť (MFG) bola pre žiakov V.A a V.B triedy výnimočná. Uskutočnila sa totiž v priestoroch novozámockého Múzea Jána Thaina. Práve v týchto dňoch tam prebieha zaujímavá výstava pod názvom Od mešca k bankomatu prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok.

 

 

Celoslovenské kolo súťaže „Jazykový kvet 2019“

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 16. 06. 2019 |

Dňa,14. 6. 2019 sa v Základnej škole kráľa Svätopluka na Dražovskej 6 v Nitre konal ďalší ročník celoslovenskej jazykovo – umeleckej súťaže Jazykový kvet 2019. V tejto súťaži našu školu reprezentoval Oliver Farkaš, žiak  3.A triedy. Oliver súťažil v prednese poézie od A. S. Puškina úryvkom z rozprávkovej poézie Ruslan a Ľudmila názvom U Černomora dub zelený. V I. kategórii ruského jazyka pre MŠ a I. stupeň ZŠ sa zišla neobyčajne silná konkurencia vynikajúcich interpretov z celého Slovenska.

Oliver Farkaš sa v silnej konkurencii talentovaných recitátorov umiestnil na vynikajúcom 2. mieste. Oliver sa pripravil vedomostne pod vedením A. A. Farkasovej a technicky súťaž podporila pani učiteľka PaedDr. Timea Juhászová. Oliverovi zo srdca blahoželáme a prajeme mu ďalšie úspechy v jazykových súťažiach.

 

Zábava a šport v ŠKD

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 16. 06. 2019 |

Utorok, 11.6.2019, bol pre deti 8. oddelenia ŠKD Úsmev výnimočný. Od obeda túžobne očakávali svojich rodičov, vedenie školy, p. vychovávateľky a svoje triedne učiteľky, aby im ukázali, ako v klube trávia čas.

Pani vychovávateľka Mgr. Dominika Švecová pripravila pre svojich zverencov „Zábavno – súťaživé športové popoludnie.“ Zábavné disciplíny: Ostrovčeky, Korytnačka, Balónová stonožka, Prenášanie loptičky na rolke, Balón a tvár, Beh vo dvojiciach s loptou a Veselé lentilky s nadšením zvládali a kolektívnou hrou „Húsenica s loptou“ zavŕšili súťaženie. Zábavy a smiechu bolo neúrekom!

 

Olympiáda ľudských práv

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 12. 06. 2019 |

Dňa 12. júna 2019 naša Bethlenka zorganizovala Olympiádu ľudských práv. Realizoval sa už 14. ročník tejto zaujímavej akcie. Každoročne sa ho zúčastňujú žiaci siedmeho ročníka. Skvelým učebným materiálom k problematike práv je i Chodba tolerancie a ľudských práv, ktorá je nainštalovaná na druhom poschodí našej školy. Využívajú ju malí i veľkí žiaci. Obdivné a uznanlivé slová obdržala aj od rodičov, starých rodičov a priateľov Bethlenky.

 

Výlet na „Farmu Humanita“

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 12. 06. 2019 |

     Po celoročnej usilovnej práci sa druháci, žiaci II. A a II. B triedy veľmi tešili na koncoročný výlet, ktorý im pripravili triedne pani učiteľky: PaedDr. Mária Šimoníková a Mgr. Klára Paulíková.

     Letne oblečení, so šiltovkami na hlavách a s batôžkom plných dobrôt od mamičiek si  10. júna 2019 veselo nastúpili do autobusu a začal sa deň plný prekvapení, dobrodružstiev a zážitkov. Z autobusu sledovali našu krásnu rozkvitnutú prírodu, polia, lúky, vzorne upravené dedinky, rieku Váh i mesto Šaľu.

 

Divadlo Ferdo Mravec

Dňa 7.6.2019 sa naši prváčikovia zúčastnili školského výletu v Nitre. Po príchode sa občerstvili a nasledovala prechádzka po meste. Naši Bethleňáčikovia sa zabavili na ihrisku a ochutnali sladké maškrty v podobe zmrzliny. Prechádzkou sa vrátili k Divadlu A. Bagara, v ktorom si žiaci pozreli divadelné predstavenie Ferdo Mravec. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, o čom svedčil aj veľký potlesk na záver. Po skončení žiaci aj s pani učiteľkami a pani vychovávateľkami nastúpili do autobusu a plní zážitkov sa vrátili späť do školy.

Bol to skvelý deň, ktorý si všetci zúčastnení naplno užili.

Autor: Csókásová Silvia

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 12. 06. 2019 | Vytlačiť
 

Skrátené vyučovacie hodiny

Vážení rodičia,
z dôvodu extrémnych horúčav sa od 13.06.2019 až do odvolania skracujú vyučovacie hodiny o 10 minút.
Vyučovacie hodiny budú prebiehať v nasledujúcich časoch:

1.h       8:00 – 8:35
2.h       8:45 – 9:20
3.h       9:30 – 10:05
4.h      10:25 – 11:00
5.h      11:10 – 11:45
6.h      11:55 – 12:30
Obedová prestávka
7.h      13:00 – 13:35
Školský klub detí funguje v riadnom režime.

Mgr. R. Jonáš                                                                        Mgr. Tünde Valachová
Zástupca pre II.stupeň ZŠ G. Bethlena                           Zástupkyňa pre I.stupeň ZŠ G. Bethlena

 

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 12. 06. 2019 | Vytlačiť
 

Škola v prírode „Kremenisko“

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 07. 06. 2019 |

Každoročne sa štvrtáci tešia na pobyt v škole v prírode. Všetci  už netrpezlivo očakávali deň odchodu. Konečne nadišiel čas  príprav, balenia a cestovania. Žiaci prežili prekrásne chvíle v malebnom prostredí B. Štiavnice a plní zážitkov sa vrátili domov. Žiaci sa rozhodli napísať o svojich zážitkoch. 
V pondelok ráno sme sa všetci stretli pred školou. Rozlúčili sme sa s rodičmi a vydali sa na cestu. Keď sme po trojhodinovej ceste prišli na miesto – penzión Kremenisko, čakalo nás ubytovanie do izieb. Penzión sa nachádza asi 2 km od Banskej Štiavnici. Izby boli krásne, čisté a moderne zariadené.

 

Víťazstvo v celoslovenskej súťaži „ Dieťa života“

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 05. 06. 2019 |

Dňa 2.júna 2019 sa dievčatá z nášho úspešného tímu mladých záchranárov - Rebeka Jeneiová, Hana Dikáczová , Karolína Mentelová , Sofia Šurnovská, Noemi Víziková zúčastnili celoslovenskej súťaže v podávaní prvej pomoci, ktorá sa konala pod záštitou Ministerstva školstva SR a prezidenta Slovenského Červeného kríža Viliama Dobiáša. Súťaž niesla názov “ Dieťa života “ a konala sa v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Dievčatá na súťaži dokázali, že sa od minulého roka nezhoršili , ba naopak, ešte tvrdšie na sebe celý rok pracovali a ich obdivuhodným výkonom sa im opäť podarilo vyhrať 1. miesto v konkurencii desiatich víťazných tímov v rámci svojich okresov.

 

Uskutočnilo sa posledné zasadnutie žiackeho parlamentu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 05. 06. 2019 |

Dňa 5. júna 2019 sa uskutočnilo posledné zasadnutie žiackeho parlamentu v tomto školskom roku. Na úvod sa ujal slova predseda ŽP, Patrik Török, ktorý všetkým prítomným poďakoval za pomoc a zdôraznil význam predsedov tried, ktorí sú predĺženou rukou ŽP v jednotlivých triedach. Zároveň vyzdvihol úspešnú organizáciu vedomostnej súťaže „Mozog Bethlenky“, ktorá žiakov zaujala, ale aj pobavila. Potom už nastal slávnostný okamih, na ktorý sa čakalo od septembra - vyhlásenie výsledkov súťaže o „naj triedu“ školy.

 
index | 1-17 | nasledujúci | Celkom 970 článkov

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti