Novinky
11.11.2019: Testovanie 5-2019
Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5-2019 sa uskutoční 20. novembra 2019 (streda) na všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

22.10.2019: Jesenné prázdniny
Jesenné prázdniny sú od 30.10.2019 do 3.11.2019. Nástup do školy je v pondelok 4.11.2019.

20.10.2019: Skrátené vyučovanie
Z dôvodu Halloweenu bude skrátené vyučovanie dňa 29.10.2019 pre všetkých žiakov nasledovne: 5. vyuč. hodina 11:55 – 12:25 hod. 6. vyuč. hodina 12:30 – 13:00 hod. 7. vyuč. hodina - odpadá
 
Najnovšie články
Nájdete nás

 
Prihlasovanie

 
Materiály na stiahnutie
V tejto časti sa nachádzajú formuláre, žiadosti, zápisný lístok do 1. ročníka, školský poriadok školy, správa o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti a iné dokumenty na stiahnutie.
 
Podporili nás

 
Vyhľadávanie
Kalendár príspevkov
<<    November    >>
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
Zverejňovanie faktúr

 
Projekty

 
Anketa
Koľko litrov tekutín vypijete počas jedného dňa?

Menej ako jeden liter (1165 hl.)
 
Maximálne jeden a pol litra (1077 hl.)
 
Približne dva litre (943 hl.)
 
Viac ako dva litre (1026 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 4211
 
Náhodný obrázok z galérie
oh - 3
Otvorená hodina
Počítadlo
počítadlo.abz.cz
Počasie
Počasí Nové Zámky (Slovensko) - Slunečno.cz
 

Riaditeľské voľno

V súlade s ustanovením §3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č.231/2009 Z.z. Vám oznamujem, že na deň 20.11.2019 bude udelené žiakom 6.-9. ročníka riaditeľské voľno podľa §-u 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Riaditeľské voľno je poskytnuté z dôvodu Testovania 5-2019. Žiaci I. stupňa a ŠKD funguje v riadnom režime.

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 16. 11. 2019 | Vytlačiť
 

Uskutočnilo sa tretie zasadnutie žiackeho parlamentu

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 13. 11. 2019 |

Dňa 13. novembra 2019 sa uskutočnilo tretie zasadnutie žiackeho parlamentu, ktoré otvoril jeho predseda,Jakub Šeben, ktorý na úvod informoval predsedov tried o priebežnom poradí  v rámci súťaže o „naj triedu školy“ na základe bodovania tried podľa poriadku a úspešných reprezentantov tried vo vedomostných a športových súťažiach.

 

 

Mladý tvorca

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 11. 11. 2019 |

Ani v tomto školskom roku sme nevynechali príležitosť zúčastniť sa prezentácie slovenských stredných škôl v Nitre. Stredné školy svojich  návštevníkov informovali o možnostiach a predpokladoch  štúdia, ale i o budúcom uplatnení sa v živote. Žiaci 8. a 9. ročníka z našej školy si tak mohli rozšíriť obzor vedomostí o stredných školách, ktoré sa uchádzajú o priazeň tohtoročných deviatakov. Ak sa ešte niektorí žiaci nevedia rozhodnúť, kam po základnej škole, prezentácia stredných škôl, Mladý tvorca, je vhodnou príležitosťou.

 

PRIPOMENULI SME SI MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 05. 11. 2019 |

Už tradične  patrí posledný októbrový pondelok Medzinárodnému dňu školských knižníc, keď si pripomíname význam čítania a vôbec poznania cez literatúru. V  tento deň zároveň vrcholí aj projekt Záložka do knihy spojuje školy, do ktorého bol určite zapojený už každý žiak našej školy. V tomto školskom roku sme si cez  naše záložky pripomenuli zároveň aj 145. výročie narodenia J. G. Tajovského. Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc žiaci VIII.C hodinu literatúry strávili v školskej knižnici, kde sa formou prezentácie oboznámili so životom a dielom J. G. Tajovského. V súťaži si overili nadobudnuté vedomosti a v knižnici vyhľadali zbierky poviedok J. G. Tajovského. Snáď táto aktivita zanechá v pamäti žiakov stopu o našom významnom realistickom spisovateľovi.

 

Návšteva zástupcov firmy Amazon

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 26. 10. 2019 |

„Dúfam, že sa zamiluješ do života. Dúfam, že si raz za čas natrháš čerstvé kvety a prečítaš knihu a uvedomíš si, že život nie je o nejakom komentári od chlapca, na ktorého si o pár rokov ani nespomenieš...“

Je nám veľkou cťou, že sme dňa 22. 10. 2019 mohli na pôde ZŠ na Ulici G. Bethlena v Nových Zámkoch privítať zástupcov firmy Amazon, ktorí nám darovali knihy do vynovenej školskej knižnice. Tento výnimočný deň bol spojený aj s naištalovaním elektronickej čítačky kníh - KINDLOTÉKY. Celý projekt bol pod taktovkou pani učiteľky Mgr. Jany Siposovej, PhD., ktorá je aj školskou knihovníčkou.

 

Vzácna návšteva u našich prvákov

V stredu, 23.októbra naši prváci kráčali do školy s radosťou i napätím. „Bude moja mamička na mňa pyšná, nesklamem ocka?“ Dalo sa čítať z mnohých prváckych tváričiek. Myslím, že po tom, čo videli šťastné, hrdé mamičky a spokojní ockovia, boli obavy prváčikov, našich Bethleňákov zbytočné. Prváci z 1.A, 1.B a 1.C spolu so svojimi pani učiteľkami dokázali, že sú veľmi šikovní, aktívni a snaživí žiaci, že svoje školské povinnosti hravo zvládajú. Na hodine sústredene pracovali ako usilovné včielky, či pracovité mravčeky a múdre sovičky, čítali, písali, počítali, rozprávali, „spíkovali,“ spievali. Rodičia boli na nich právom hrdí a nejednému sa v očiach zaleskli slzičky radosti a hrdosti na svojho malého „veľkého“ školáka. S veľkou radosťou ukázali svojim rodičom svoju triedu, telocvičňu, dielne, soľnú jaskyňu a jedáleň. Rodičom sa veľmi páčilo a o svoje dojmy sa podelili s vedením školy pri milom stretnutí a malom občerstvení v školskej jedálni. Našim prvákom do ďalšej práce želáme veľa úspechov, veľa krásnych, nezabudnuteľných zážitkov na našej Bethlenke.
 
Autor článku: PaedDr. Mária Šimoniková
Autor: Jan Guliš | Aktualizované 26. 10. 2019 | Vytlačiť
 

Návšteva Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 25. 10. 2019 |

Dňa 23. 10. 2019 sme so žiačkami siedmeho ročníka navštívili Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch. Pani Marta Kasášová pripravila našim dievčatám odborný výklad a skvelú diskusiu o Antonovi Bernolákovi. Podrobne im odprezentovala životopisné údaje, tvorbu i jeho pôsobenie v Nových Zámkoch. Významný kňaz, škôldozorca, kodifikátor spisovnej slovenčiny či jazykovedec zanechal hlbokú stopu v dejinách slovenského národa.

 

 

Historický úspech Bethlenky v interpretácii slovenskej rozprávky

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 25. 10. 2019 |

„Rozprávky sú ako reťaz. Obopínajú svet a spájajú ľudí odvšadiaľ.“

Dňa 24. 10. 2019 sme sa zúčastnili celoslovenskej recitačnej súťaže v interpretácii slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas 2019, ktoré sa každoročne koná v Drienčanoch. Rozprávková dedinka prilákala súťažiacich z najrozmanitejších kútov nášho malebného Slovenska. Nadšení recitátori súťažili ako o život. Našu školu reprezentovali dve žiačky. V prvej kategórii nás zastupovala Emma Kasášová z III. C triedy. Vo veľkej konkurencii sa naozaj nestratila. Svojou interpretáciou presvedčila odbornú porotu a obsadila prvé miesto.

 

VZDELÁVAME SA V GALÉRII

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 24. 10. 2019 |

V novozámockej galérii je už 13-ročnou tradíciou, že v septembri – októbri sa v rámci projektu PERTU stretnú dve názorovo či generačne blízke osobnosti súčasného slovenského a maďarského umenia, v tvorbe ktorých môžeme nájsť paralely. Hoci aktéri aktuálneho ročníka, kľúčové osobnosti konceptuálneho umenia: Endre Tót (1937) a Monogramista T.D. (Dezider Tóth, 1947) sa nikdy nestretli, ich tvorba skrýva rad vzájomne podobných tém a postupov. Spája ich pojmové myslenie, poetické videnie, hravosť, humor, láskavá irónia, záľuba v paradoxoch a vizuálnych metaforách.

 

Navštívili sme Múzeum holokaustu v Seredi

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 24. 10. 2019 |

Dňa 21. októbra 2019 sa naši deviataci spolu so svojimi pani učiteľkami dejepisu zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Svoje teoretické poznatky z hodín dejepisu si obohatili návštevou miesta, kde sa odohrávali tragické udalosti druhej svetovej vojny. Múzeum je zriadené v priestoroch troch zrekonštruovaných barakov, v ktorých slovenskí Židia vykonávali nútené práce a odkiaľ boli prepravovaní do neslávne známych táborov smrti.

 

UROBME SI FARBIČKOVÉ ČÍSIELKOVO

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 22. 10. 2019 |

V piatok  18.10. 2019 sa  v priestoroch našej školy  uskutočnilo výtvarno-tvorivé dopoludnie.

Projektový deň - „Urobme si  farbičkové čísielkovo“ bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

        Kolektívy žiakov MŠ –Šoltésova,  Nábrežna a Bitúnkova  Nové Zámky a ZŠ- Tvrdošovce, Jasová a ZŠ G. Bethlena  Nové Zámky,  spolu so svojimi pani učiteľkami sa v jedálni školy navzájom predstavili a predviedli krátky kultúrny program. Ich  milé vystúpenie pozorne sledovali aj hostia, ktorí prijali pozvanie - zástupca primátora mesta Nové Zámky Ing. Norbert Kádek, pani Mária Bogárová zo Školského úradu  Nové Zámky  a pán Martin Pokorný zo ZUŠ  Nové Zámky.

Po skončení  programu  sa malí výtvarníci pustili do kreslenia a maľovania. Téma bola  všetkým veľmi blízka,  číslice, čísla – obkresľovali,  dotvárali a vznikali zaujímavé kolektívne  diela. Pracovali rôznymi výtvarnými technikami - rozfukovanie farebných škvŕn, kresba, maľba, dotváranie farebných plôch, lepenie, strihanie.

 

Celoslovenské Testovanie 5-2019

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 21. 10. 2019 |

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5-2019 sa uskutoční 20. novembra 2019 (streda) na všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím. 

 

Šarkaniáda - S vetrom v oblakoch

Rok ubehol ako voda a my sme sa opäť stretli s našimi štvrtákmi na „Šarkaniáde.“ Prišli malí i veľkí, aby sa popasovali s vetrom a dostali svoje šarkany čo najvyššie. Priaznivé počasie, teplé slnečné lúče a dobrá nálada sprevádzali celé popoludnie. Deti radostne pobehovali po lúke a s chuťou sa zapojili aj do pripravených súťaží. Farebné šarkany rôznych tvarov a motívov spestrili oblohu. Vznášajúce sa šarkany vo výškach vyčarili úsmev a radosť nielen deťom, ale aj mnohým dospelým, ktorí sa na chvíľočku vrátili do detstva. Nebolo dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa a užiť si skvelý nedeľný deň so svojimi blízkymi a priateľmi.

Určite zostaneme verní tejto tradícii a zúčastníme sa aj o rok.

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 10. 2019 | Vytlačiť
 

Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka

V dňoch 14.,15.a 17. októbra 2019 prebehlo v telocvični našej školy testovanie pohybových predpokladov žiakov 1.ročníka. Táto povinnosť vyplýva zo Zákona o športe č.440/2015,§58-pís. p. Prváci si na pripravených stanovištiach preverili svoje schopnosti v behu, v skoku do diaľky z miesta,v kotúľaní troch lôpt, vo výdrži v zhybe, v predklone v sede s dosahovaním, v  opakovanej zostave s tyčou a sed-ľah. Najviac sa im páčila veselá vlajková naháňačka a beh na zvukové znamenia. Všetci prváčikovia sa veľmi snažili podať čo najlepšie športové výkony. 
Po ukončení testovania a vyhodnotení výsledkov testovania systém ISTŽ vygeneruje pre každého testovaného žiaka výsledný certifikát. Certifikát obsahuje výsledky dosiahnuté v jednotlivých disciplínach a ich vyhodnotenie v podobe zobrazenia odporúčaných skupín športov.

Už teraz sa tešíme na opakované testovanie v treťom ročníku a doručenie certifikátov.

 Mgr. Marta Szabová

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 21. 10. 2019 | Vytlačiť
 

Halloween na Bethlenke

Autor: Ľudmila Trstenovičová | Aktualizované 20. 10. 2019 | Vytlačiť
 

Stretnutie s priamym účastníkom SNP na našej škole

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 18. 10. 2019 |

V roku 2019 si pripomíname jedno z významných výročí histórie slovenského národa – uplynulo 75 rokov od vypuknutia Slovenského národného povstania. Pri tejto príležitosti zorganizoval Žiacky parlament v spolupráci s Predmetovou komisiou dejepisu ZŠ na Ul. G. Bethlena prednášku spojenú s besedou na túto tému. Naše pozvanie prijali vzácni hostia – riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici PhDr. Stanislav Mičev, Phd. a priamy účastník, bojujúci v povstaní, pán Vladimír Strmeň.

Naša školská jedáleň sa zaplnila žiakmi a študentmi novozámockých základných a stredných škôl spolu s ich vyučujúcimi dejepisu.  Vzácnych hostí a všetkých prítomných privítala riaditeľka školy Mgr. Iveta Rajčániová a v mene mesta sa nám prihovoril viceprimátor Ing. Norbert Kádek.

 

Súťaž pre základné školy

Autor: Jan Guliš | Aktualizované 18. 10. 2019 | Vytlačiť
 
index | 1-17 | nasledujúci | Celkom 1008 článkov

 
Hodiny

1. hod.    08:00 - 08:45
2. hod.    08:55 - 09:40
3. hod.    09:55 - 10:40
4. hod.    11:00 - 11:45
5. hod.    11:55 - 12:40
6. hod.    12:50 - 13:35
7. hod.    14:05 - 14:50
8. hod.    14:55 - 15:40
Kontakty

Adresa:
Gábora Bethlena 41, 940 01 Nové Zámky

Sekretariát:
035/640-7010, 035/691-3311
ks.enilnots@anelhtebsz

Riaditeľka:
035/691-3312
moc.liamg@atevi.avoinacjar

Jedáleň

Zaujíma Vás, čo Vás čaká na obed??
Aktuálny jedálny lístok

Užitočné odkazy

Google
Infovek
Moderná škola
Škola hrou
Krajský školský úrad
Zoznam škôl
Ministerstvo školstva
Ministerstvo dopravy
Mesto Nové Zámky
Školské výpočtové stredisko
Cestovné poriadky
Škola budúcnosti